Split payment od nowego roku.

Split payment od nowego roku.

Rząd zamierza wprowadzić kolejne przepisy mające na celu uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. W planach jest uruchomienie split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności. Projekt ustawy zakłada, że każdy podatnik VAT będzie musiał posiadać rachunek VAT, na który będzie odprowadzana wartość zapłaconego podatku.
Wprowadzenie nowego rozwiązania podatkowego planowane jest na początek przyszłego roku. Jednak przedsiębiorcy znacznie wcześniej powinni być gotowi na zmiany. Firmy, które korzystają ze zintegrowanych rozwiązań dostarczanych przez naszą firmę, są w najkorzystniejszej sytuacji, albowiem z pewnością dostarczymy na czas nowe wersje systemów, uwzględniające wchodzące w życie przepisy, tak, aby klienci mogli w wygodny i bezpieczny sposób realizować przelewy.
Dostosowanie programów do wymagań Ministerstwa Finansów jest czasochłonne, bez względu na to, czy jest realizowane w małym, średnim czy dużym przedsiębiorstwie. Dlatego należy jak najszybciej przeprowadzić audyt systemów IT stosowanych w przedsiębiorstwie i podjąć niezbędne kroki.
Zapraszamy więc do kontaktu z nami.